Aktualności
Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów
Data publikacji: 24 / 11 / 2020

Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów

Nowe wydawnictwo FINA i TATARAKU. Najnowsza książka Marty H. Milewskiej z ilustracjami Agaty Królak: Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów. Premiera już w styczniu 2021 roku!!

Eko-publikacja

W ramach projektu TuEuropeana we współpracy z wydawnictwem Tatarak powstała publikacja inspirowana zbiorem archiwów cyfrowych dostępnych na platformie europeana.eu. Autorką książki jest znana i doceniana autorka literatury dziecięcej – Marta Milewska. Za oprawę graficzną odpowiada Agata Królak. Tematem opowieści jest ekologia i wpływ ludzi na środowisko naturalne.

„W pewnym małym, spokojnym miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Mieszkańcom, jeden po drugim, znikają obrazy, które do tej pory spokojnie wisiały na ścianach ich kolorowych i przytulnych domów. Niestety, Posterunkowy Ziółko nie może sobie poradzić z zagadkowymi zniknięciami…. Kto przyjdzie z pomocą Posterunkowemu Ziółko? Czy uda mu się odnaleźć zaginione obrazy? Co do tego ma ekologia i ochrona środowiska? I czy obrazy mogą zniknąć jak znikają każdego dnia kolejne gatunki fauny i flory?”.

Książka zaprasza dzieci do wspólnej zabawy i stawiania pytań, a zaginione obrazy będą mogły samodzielnie odnaleźć w archiwum. W ten sposób najmłodsi mogą sami poznać repozytoria cyfrowe i sprawdzić jak wyglądają i „gdzie mieszkają” obrazy z książki.

Publikacja wraz z audiobookiem czytanym przez Annę Cieślak dostępna będzie już 25 stycznia 2021 roku.

Produkcja:
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Wydawnictwo Tatarak

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu