Aktualności
AKADEMIA KINA CSK
Data publikacji: 18 / 06 / 2020

AKADEMIA KINA CSK

Lubisz kino i chcesz czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali?
Zapraszamy do Akademii Kina CSK. Na wykładach i spotkaniach online, na żywo, w lekkiej i luźnej atmosferze poznasz najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie

CO ZYSKASZ UCZESTNICZĄC W AKADEMII CSK:

– będziesz czerpać większą satysfakcję z oglądania filmów i seriali,
– staniesz się widzem bardziej uważnym i świadomym,
– rozwiniesz wiedzę o filmie,
– podniesiesz kompetencje,
– zdobędziesz umiejętność analizy filmu,
– zmienisz swoje postrzeganie kina,
– będziesz czerpać większą przyjemność z obcowania z kinem,
– poznasz ważne momenty historii kinematografii i zagadnienia dotyczące estetyki filmowej, środków wyrazu oraz społecznych funkcji filmu.

Przede wszystkim będziesz mieć większą frajdę z oglądania filmów i seriali w domu lub w kiedyś w kinie!

Akademia skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku, wykształcenia i poziomu znajomości kinematografii.

Prowadzący

Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca, historyk filmu i programista filmowy współpracujący z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Teatrem Nowym w Warszawie, Gildią Reżyserów Polskich i licznymi festiwalami filmowymi. Przez wiele lat członek redakcji filmowej TVP Kultura. Autor kilkuset telewizyjnych i kilkudziesięciu kinowych przeglądów filmowych. Pracuje nad książką w całościowy sposób opisującą fenomen polskiego powojennego kina gatunkowego. Zwycięzca konkursu na stanowisko dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2020 roku.

Kaja Klimek – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach. Obecnie prowadzi program Seriaale na TVN Fabuła – pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom.

Terminy i tematyka zajęć

Zajęcia odbywają się w czwartki o 19:00 online, na żywo, co tydzień lub co 2 tygodnie i składają się z około 60-minutowego wykładu i dyskusji.

Zbliżające się wykłady:

Zasady uczestnictwa

Udział w webinarze jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Szczegóły na profilu Kina CSK.

Link do wydarzenia wysyłany jest w dniu danego wykładu. Spotkania odbywają się na bezpłatnej platformie ZOOM.

Osoba kontaktowa:

Monika Stolat, kuratorka Kina CSK

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

tel. 519 122 799

stolat.monika@gmail.com

Kino CSK

Kino CSK mieści się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. To miejsce spotkań z dobrym kinem artystycznym, autorskim oraz gatunkowym. To również inteligentna rozrywka dla widzów wymagających oraz szukających w kinie emocji, piękna, inspiracji oraz niezapomnianych doświadczeń. Kino CSK należy do sieci kin wirtualnych należących do innowacyjnej platformy mojeekino.pl.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to największa we wschodniej Polsce instytucja kultury działająca od 2015 roku. Mieszczą się tu m.in.: Sala Operowa na 1000 osób, galerie sztuki, trasy dla skaterów, ogrody, projekty poświęcone designowi i przemysłom kultury, kawiarnie, restauracje, czytelnie. CSK współdziała z La Scalą, Barbican Centre czy Teatrem Wielkim Operą Narodową.

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny jest partnerem projektu.