Aktualności
„Baby Bump” w Ninatece
Data publikacji: 08 / 11 / 2017

„Baby Bump” w Ninatece

Fabularny debiut Jakuba Czekaja to komiksowa opowieść o dorastaniu, łącząca – według amerykańskiej krytyki – wrażliwość Davida Lyncha i Walta Disneya. Film można obejrzeć za darmo w Ninatece, w dniach 10-13 listopada 2017 roku.

Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie. Pierwszy plan zgładzenia rodziców, regularną wojna z kumplami w szkole, a także zdziwienie i strach, gdy twoje ciało nagle zaczyna się zmieniać i żyć własnym życiem. Nagrodzona na festiwalu w Wenecji, szalona historia skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem. Reżyser tak opowiadał o swoim filmie:

,,

Chciałem stworzyć filmowy komiks o dorastaniu. Główny bohater ma 11 lat i jego ciało właśnie zaczyna się zmieniać. Nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że przemiana już się rozpoczęła i nie ma już powrotu do poprzedniego świata. Nie radzi sobie w relacjach z rówieśnikami i w tej do tej pory najważniejszej – z własną matką. Ucieka w świat swoich fantazji – okrutną baśń. Tam wszystko urasta do rangi spraw ostatecznych. Nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci. Baby Bump też nie.

,,
Film jest dostępny na stronie ninateka.pl do 13 listopada. W zbiorach portalu znajduje się również nagradzany film krótkometrażowy w reżyserii Jakuba Czekaja: Ciemnego pokoju nie trzeba się bać. Polecamy także rejestrację rozmowy z producentkami Baby Bump: Magdaleną Kamińską i Agatą Szymańską, które opowiadają o kulisach powstawania tego obrazu.