Badania
Dziedzictwo dla przyszłości | Publikacja dla nauczycieli

Dziedzictwo dla przyszłości | Publikacja dla nauczycieli

Polecamy publikację na temat reuse'u w edukacji. Przykłady konkretnych rozwiązań pomogą wygodnie i legalnie wykorzystywać archiwalne zasoby w praktyce szkolnej.

Reuse w edukacji

Tematem zorganizowanego przez FINA w listopadzie 2018 roku seminarium było Reuse w edukacji. Celem spotkania było nie tylko omówienie tytułowego zjawiska, ale także zachęta do samodzielnego tworzenia treści edukacyjnych i  poszukiwania nowych, niestandardowych rozwiązań, które pomogą prowadzić lekcje szkolne lub zajęcia w domach kultury i bibliotekach.

W  trakcie seminarium podjęliśmy zagadnienie współczesnych przemian technologicznych oraz wpływu technologii na życie ich użytkowników oraz na edukację. O tych zagadnieniach można przeczytać w pierwszej części niniejszej publikacji. W części kolejnej, skupionej już na konkretnych rozwiązaniach praktycznych, przeczytacie Państwo o innowacyjnych projektach edukacyjnych. Poświęcone im teksty dowodzą, że choć szkoła nie zawsze nadąża za zmianami, to jednak często nadążają za nimi nauczyciele. Nauczyciele, którzy chętnie dzielą się swymi metodami i zachęcają każdego, by z nich skorzystał.

Pobierz publikację