Aktualności
„Bzik tropikalny” na kwarantannie – spotkanie ONLINE z twórcami
Data publikacji: 10 / 04 / 2020

„Bzik tropikalny” na kwarantannie – spotkanie ONLINE z twórcami

W najbliższą sobotę, 11 kwietnia 2020 roku, zespół TR Warszawa zaprasza na specjalny wieczór z „Bzikiem tropikalnym” – legendarnym spektaklem według dramatów Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Grzegorza Horst D’Albertisa (Grzegorza Jarzyny), organizowany z okazji udostępnienia przez serwis Ninateka rejestracji przedstawienia

Premiera debiutanckiego przedstawienia Grzegorza Jarzyny odbyła się 18 stycznia 1997.  Zapoczątkowała nowy rozdział w historii polskiego teatru i stworzyła podwaliny pod dzisiejszy zespół TR Warszawa, otwierając teatr na nową estetykę i nową publiczność. Telewizyjną rejestrację spektaklu, który wyznaczył kierunki rozwoju sztuki scenicznej i zmienił polski teatr u progu XXI wieku, od 8 kwietnia 2020 roku można oglądać w portalu Ninateka.pl.

Z okazji udostępnienia przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w Ninatece rejestracji telewizyjnej pierwszego spektaklu zrealizowanego przez zespół TR Warszawa (dawny Teatr Rozmaitości), 11 kwietnia zapraszamy do spędzenia specjalnego wieczoru z TR Warszawa. Na jego rozpoczęcie polecamy obejrzenie rejestracji spektaklu dostępnej stale w portalu Ninateka. O godzinie 21:00 rozpocznie się wyjątkowe spotkanie online z twórcami i twórczyniami przestawienia, w którym wezmą udział twórcy i twórczynie przedstawienia, m. in. Piotr Domiński, Barbara Hanicka, Grzegorz Jarzyna, Wojciech Kalarus, Cezary Kosiński, Jolanta Łagodzińska, Janusz Łagodziński, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Magdalena Mirek, Adam Nawojczyk, Waldemar Obłoza, Maja Ostaszewska, Piotr Pawlik, Grażyna Wolszczak, Mirosław Zbrojewicz. Rozmowę, transmitowaną na żywo na profilu TR Warszawa na Facebooku, poprowadzi Roman Pawłowski, zastępca dyrektora ds. programowych TR Warszawa. Po zakończeniu spotkania (ok. 22:00) polecamy obejrzenie filmu Joanny Makowskiej Bzik teatralny. Początek, dostępnego stale w portalu Ninateka. Dokumentalny film z 2017 roku przypomina przełomową premierę, a także opowiada o nowym etapie rozwoju teatru, związanym z budową nowej siedziby TR Warszawa na Placu Defilad.

Program wieczoru:

Godz. 20.00

wspólne oglądanie telewizyjnego zapisu przedstawienia Bzik tropikalny w reż. Grzegorza Jarzyny w Ninatece.

Godz. 21.00

spotkanie online z twórcami i twórczyniami spektaklu Bzik tropikalny w reż. Grzegorza Jarzyny (transmisja na żywo na profilu TR Warszawa na Facebooku):

Godz.22.00
wspólne oglądanie filmu Bzik teatralny. Początek w reż. Joanny Makowskiej.

 

ZOSTAŃ W DOMU, NIE WYCHODŹ Z TEATRU! to akcja zainicjowana przez TR Warszawa na czas kwarantanny, zarządzonej przez władze RP w związku z pandemią. W każdą sobotę, począwszy od 21 marca 2020 TR Warszawa zaprasza na specjalne premierowe pokazy rejestracji przedstawień  z repertuaru TR, a także na spotkania on-line z twórczyniami i twórcami spektakli TR na Facebooku TR Warszawa.