Dla mediów
12 lutego kino Iluzjon wznawia działalność!
Data publikacji: 09 / 02 / 2021

12 lutego kino Iluzjon wznawia działalność!

Świętując ponowne spotkanie z widzami, kino zaprasza na pokaz Księcia Draculi gratis (liczba miejsc ograniczona, informacje o wejściówkach dostępne na stronie kina). Seans będzie także wznowieniem przerwanego jesienią cyklu Retrodreszcze.

Walentynki będą oczywiście i retro i klasyczne. O godz. 14.00 propozycja z Retrokina – Pani minister tańczy w reżyserii Juliusz Gardana z roku 1937. W tej przebojowej, filmowej operetce wystąpiły najjaśniejsze gwiazdy przedwojennego kina: Tola Mankiewiczówna, Aleksander Żabczyński i wspaniała Mieczysława Ćwiklińska. Po południu (o godz. 17.00) zarówno Ci, którzy tylko znają ten tytuł, ale także osoby, które już na nim płakały, będą mogły wruszyć się na – Love story Arthura Hillera z 1970 roku z Ali McGraw i Ryanem O’Neal’em w rolach słynnych kochanków. Wieczorem tradycyjna już w Iluzjonie – wielka Casablanca Michaela Curtiza z 1942 roku – najsłynniejszy romans wszechczasów w wykonaniu Humphrey’a Bogarta i Ingrid Bergman. Bilety na walentynkowe projekcje będą ulgowe dla wszystkich. Miejsca nienumerowane, obsługa kina pomoże zająć odpowiednie miejsca.

W weekend otwarcia pokazana zostanie przedpremierowo długo wyczekiwana, nagradzana na festiwalach, w tym Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni, animacja Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta.

Zabij to i wyjedź z tego miasta, fot. Gutek Film
Zabij to i wyjedź z tego miasta, fot. Gutek Film

Weekend później kolejne przedpremiery – planowana już jesienią, znakomita komedia Corneliu Porumboiu La Gomera i Na rauszu Thomasa Vinterberga – wielki zwycięzca Europejskich Nagród Filmowych 2020. W tym miesiącu także dwa znakomite dokumenty: Helmut Newton. Piękno i bestia oraz Ściana cieni – jeden z hitów ostatniej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

W lutym Iluzjon powróci także do cyklów filmowych. Będą to: Jean Vigo – twórca niepokorny, ostatni film z retrospektywy Jiříego Menzla oraz filmy z przeglądu z Jacquesem Tatim – Pan Hulot oswaja nowoczesność.

Oczywiście, w trosce o bezpieczeństwo widzów, kino zadba o przestrzeganie wszelkich rządowych zaleceń.

Repertuar kina w najbliższych dniach dostępny jest tutaj.

Kontakt dla mediów:

e: eliza.lukomska@fina.gov.pl

t: 694 437 458

 

Ilustracja: kadr z filmu Ksiażę Dracula, reż.Tod Browning