Dla mediów
Abbey Road pół wieku od wydania. WYDARZENIE ODWOŁANE!
Data publikacji: 06 / 12 / 2019

Abbey Road pół wieku od wydania. WYDARZENIE ODWOŁANE!

Z przykrością informujemy, że pomimo wielokrotnych starań jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenie ze względu na niedostarczenie przez partnera materiałów projekcyjnych w odpowiednim formacie.

Z przykrością informujemy, że pomimo wielokrotnych starań jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenie ze względu na niedostarczenie przez partnera materiałów projekcyjnych w odpowiednim formacie.

 

Ostatni wspólnie nagrany album Beatlesów powstał w czasach, gdy grupa balansowała już na granicy rozpadu, a okładkowe zdjęcie przejścia przez pasy nabrało nowego znaczenia. Z cienia Johna Lennona i Paula McCartneya wychodzi George Harrison ze swoimi znakomitymi piosenkami Something i Here Comes the Sun. Ringo Starr także ma swój moment z Octopus ‘ Garden, ale oczywiście największe hity to otwierające Come Together i ballada Oh! Darling.

Jak napisał Wojciech Mann przy okazji reedycji: „Współczesne płyty uważane są za bardzo udane, jeżeli znajdą się na nich dwa, trzy potencjalne przeboje. Na Abbey Road wszystkie piosenki są rewelacyjne. Jakby tego było mało, Beatlesi z godną najwyższego podziwu nonszalancją umieścili na płycie parę trwających ok. 2 minut pięknych ‘szkiców’ utworów, jakby chcieli powiedzieć: ‘wiemy, że to też ładne, ale mamy tyle pomysłów, że nie mieszczą nam się w pełnych wersjach’. Dezynwoltura godna geniuszy.”

Materiały promocyjne Universal Polska

Płyta od razu stała się hitem, z łączną sprzedażą ponad 31 milionów egzemplarzy, a „Rolling Stone” mianował ją najlepszym albumem Beatlesów. Przy okazji rocznicowego wydania Deluxe wykonany został nowy miks na bazie oryginalnych 8-ścieżkowych taśm ze słynnego studia Abbey Road.

Z wielu różnych wersji w sali Ziemia Obiecana, zaprezentowana zostanie ta najbardziej bogata, zremasterowana w systemie Dolby Atmos. W temat wprowadzi wierny fan i znawca twórczości Beatlesów, wieloletni dziennikarz radiowy Piotr Metz.

System dźwiękowy w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego posiada certyfikat Dolby Atmos – oznacza to, że głośniki są rozmieszczone w całej sali i wykorzystują 40 kanałów dźwięku. W adaptacji akustycznej zastosowano ustroje rozpraszające dźwięk i sufit podwieszony w celu ukształtowania pola akustycznego, dającego wrażenie zanurzenia w obrazie dźwiękowym.

Wstęp wolny!

Wydarzenie na fb

Kontakt dla mediów |  Akredytacje

t: +48 22 380 49 76 | m: 694 437 458

e-mail: eliza.lukomska@fina.gov.pl