Dla mediów
Kino Iluzjon powraca 21 maja!
Data publikacji: 20 / 05 / 2021

Kino Iluzjon powraca 21 maja!

Iluzjon, ukochane kino Warszawy już 21 maja zaprasza na klasyczny dreszczowiec Fritza Langa „M – morderca”. W najbliższy weekend będzie można zobaczyć także „Słodkie życie” Federico Felliniego oraz zwycięzcę tegorocznych Oscarów – „Nomadland”.

Zaplanowany na piątkowy wieczór (godz. 20:30) Seans M – morderca będzie wznowieniem przerwanego cyklu Retrodreszcze, w którym prezentowane się głośne horrory z lat 30 XX wieku, zrealizowane głównie w wytwórni Universal. To dzięki nim na stałe utrwaliły w kulturze masowej takie postacie jak Frankenstein, Dracula, czy Mumia. Każdy film z cyklu poprzedzony jest prelekcją filmografa FINA, Michała Pieńkowskiego. W maju pokazany zostanie także Znak wampira Toda Browninga z 1935 roku.

Kino powróci także do innych cykli, które zostały przerwane w marcu. Fani talentu Christophera Plummera będą mogli ponownie cieszyć się retrospektywą filmów z jego udziałem. Warsawianistów i miłośników kina przedwojennego z pewnością zainteresują pokazy odbywające się w ramach cyklu Retrokino. Z widokiem na Warszawę, w którym można zobaczyć jak w latach 30. filmowcy portretowali stolicę. Wielbiciele wielkich aktorskich kreacji będą mogli podziwiać stworzone Marlene Dietrich, Liv Ullmann i Brigitte Bardot postaci w filmach pokazywanych w ramach Wonder woman – królowe kina.

W sobotę, 22 maja o godz. 19:00, widzowie skosztują Słodkiego życia Federico Fellinego, z niezapomnianą rolą Marcello Mastroianniego. Gorzkie w finałowym wydźwięku dzieło stawia fundamentalne pytania o sens istnienia, możliwość autentycznego porozumienia między ludźmi, szanse znalezienia trwałych i głębokich wartości określających istotę człowieczeństwa.

W maju Iluzjon zaprasza także na pokazy dwóch filmów Agnes Vardy, zmarłej dwa lata temu legendy kina – Twarze, plaże i Varda według Agnes. Agnès Varda. Varda była dokumentalistką, reżyserką filmową i fotografką oraz pierwszą kobietą-reżyserem Nowej Fali. Została wyróżniona Oscarem za całokształt twórczości, jest także najstarszą osobą nominowaną do tej nagrody.

Kino Iluzjon nie zapomina również o najważniejszych i najciekawszych nowościach. W repertuarze znalazł się Nomadland, zwycięzca tegorocznych Oscarów w kategorii najlepszy film, reżyseria (Chloé Zhao) oraz aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand).

Oczywiście, w trosce o bezpieczeństwo widzów, kino zadba o przestrzeganie wszelkich rządowych zaleceń.

Pełny repertuar kina dostępny jest tutaj

Kontakt dla mediów:

e: eliza.lukomska@fina.gov.pl

m: 694 437 458

 

Ilustracja: kadr z filmu Słodkie życie, reż. F. Fellini