Aktualności
Dwujęzyczne poranki dla dzieci w kinie Iluzjon
Data publikacji: 10 / 03 / 2022

Dwujęzyczne poranki dla dzieci w kinie Iluzjon

Już w najbliższy poniedziałek 14 marca ruszamy z cyklicznymi polsko – ukraińskimi filmowymi porankami dla dzieci w kinie Iluzjon na Mokotowie. Na wspólne oglądanie filmów animowanych i kreatywne zabawy zapraszamy dzieci w każdym wieku w poniedziałki i czwartki w godzinach 10.00–12.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Podczas spotkań będziemy oglądać filmy oraz animacje dla dzieci, śpiewać, bawić się i miło spędzać czas. Chcemy, aby dzieci w każdym wieku mogły zająć się tym co dzieci najbardziej lubią – zabawą! Projekcjom filmowym będą towarzyszyć warsztaty kreatywne prowadzone przez dwujęzycznych polsko-ukraińskich animatorów. Dzięki temu, poprzez wspólną zabawę, dzieci z Polski i Ukrainy będą miały okazję do integracji oraz zapoznania się z kulturą sąsiadujących ze sobą państw.  Na małych i dużych uczestników spotkań oprócz filmów i zabaw będzie czekać także poczęstunek.

Wśród pokazywanych filmów znajdą się polskie animacje i filmy dla dzieci, między innymi cykl Przygody Gapiszona, Miś Uszatek czy Niezwykła podróż”. Wszystkie filmy zostały dobrane przez filmoznawców Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego tak, aby były odpowiednie dla dzieci w każdymi wieku, jak również dla dzieci po dramatycznych przyjściach ostatnich dni. Animatorkami są Ukrainki mieszkające w Polsce od wielu lat, co pozwoli na przekazywanie dzieciom kultur obu krajów. Zajęcia poprowadzi Olena Leonenko, ukraińska pieśniarka, kompozytorka muzyki teatralnej, choreograf, aktorka, pedagog śpiewu i ruchu scenicznego oraz Iryna Rizak pedagog oraz tłumacz. Wśród animatorów są także pedagodzy, pracownicy Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, którzy będą mogli opowiedzieć dzieciom o tajnikach pracy z taśmą filmową oraz pracy nad filmami animowanymi. W programie jest m.in. robienie przypinek z postaciami z bajek, które wcześniej obejrzymy na ekranie, kolorowanie oraz wiele innych zabaw.

Wstęp na poranki jest bezpłatny, nie obowiązują bilety.

Pierwsze spotkanie: 14 marca, godz. 10:00, kino Iluzjon, ul. Narbutta 50 A Warszawa.

Na kolejne poranki zapraszamy w dniach: 17, 21, 24, 28 i 31 marca

 

 

Двомовні ранки для дітей у кінотеатрі Ілюзіон (Iluzjon)

У понеділок, 14 березня

ми розпочинаємо регулярні польсько-українські кіноранки для дітей у кінотеатрі Ілюзіон (Iluzjon) на Мокотуві.

Запрошуємо дітей різного віку на спільний перегляд мултиків, творчі ігри та ласощі,

щопонеділка та щочетверга з 10:00 до 12:00.

Вхід на ранки вільний, квитки не вимагаються.

Перша зустріч: 14 березня о 10:00,

кінотеатр Ілюзіон, вул. Нарбутта 50 А, Варшава.

На наступні ранки запрошуємо: 17, 21, 24, 28 та 31 березня