Wydarzenia
„30 lat wymówek”, reż. A. Urbaniak | Orły 2023
28
Styczeń
2023
Pokazy filmowe

„30 lat wymówek”, reż. A. Urbaniak | Orły 2023

30 lat wymówek, reż. Armand Urbaniak, 75 min, 2022, Polska

30 lat wymówek to film o człowieku, który wiele lat temu obiecał coś światu i przede wszystkim samemu sobie, ale do tej pory obietnicy nie wypełnił z powodu przeróżnych wątpliwości. Dziełem życia muzyka i perkusisty zespołu Dżem ma być autorska płyta, o której myśli i marzy od 30 lat. Bieszczadzką suitę zamierza nagrać tam, gdzie mieszka, w swoim domu na wodzie.

Jest to dokument o Michale „Gierze” Giercuszkiewiczu, o herosie pełnym słabości, którego obserwujemy w kolejnej, być może ostatniej już próbie spełnienia się jako twórcy. Bohater filmu “Gier” reprezentuje wielu z nas – twórczych i wrażliwych i ludzi noszących w sobie nienarodzone dziecko.

Opis dystrybutora

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2023

Polska Akademia Filmowa po raz 25. przyznawać będzie nagrody dla najlepszych polskich filmów, które w mijającym roku mogliśmy oglądać w kinach.

Uroczysta 25. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbędzie się 6 marca 2023 roku. Wcześniej publiczność oraz członkinie i członkowie Akademii będą mogli przypomnieć sobie filmy ubiegające się o nagrody. Zostaną one pokazane w Kinie Iluzjon. Po wieczornych seansach odbywać się będą też spotkania z twórcami kandydujących filmów.

 

Ilustracja: mat. dystrybutora