Wydarzenia
„Abbey Road” The Beatles w Dolby Atmos | Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz #2
11
Maj
2023
Muzyka na żywo Spotkania Wykłady

„Abbey Road” The Beatles w Dolby Atmos | Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz #2

Bezpłatne wejście

Razem z Piotrem Metzem będziemy odkrywać sekrety słynnych płyt i delektować się ich dźwiękami w systemie Dolby Atmos. Podczas comiesięcznych spotkań usłyszymy Beatlesów, Pink Floyd czy też polskich twórców takich jak Michał Urbaniak. Nie mamy wątpliwości, że opowieści Piotra Metza o płytach będą równie fascynujące jak samo ich słuchanie!

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia, prosimy o wypełnienie formularza udostępnionego na końcu tego artykułu.

Abbey Road w Dolby Atmos

okładka płyty The Beatles Abbey Road, czterech muzyków przechodzi przez pasy na jezdniW czasie drugiego spotkania w Sali Ziemia Obiecana zabrzmi Abbey Road, przedostatnia (a ostatnia zarejestrowana) płyta grupy The Beatles z 1969 roku. Pochodzą z niej takie klasyczne utwory zespołu jak Come Together, I Want You (She’s So Heavy), Oh! DarlingHere Comes the Sun, Something czy Because. Do kultowych należy też okładka płyty. Znajduje się na niej zdjęcie przedstawiające czterech muzyków przechodzących przez pasy. Zostało ono zrobione na ulicy Abbey Road w Londynie w czasie sesji nagraniowej (w tym samym miejscu znajduje się też Abbey Road Studios).

Piotr Metz – dziennikarz muzyczny, prawdziwa osobistość radiowego świata. Współpracował z najważniejszymi rozgłośniami w Polsce: Polskim Radiem, grupą Eurozet, Radiem Eska, czy RMF FM, które też pomógł wywindować na szczyt popularności. Jego głos znany jest dobrze słuchaczom takich audycji, jak: „Zapraszamy do Trójki”, „Rock’n’roll – historia powszechna”, „Akademia muzyczna Trójki”, „Lista osobista”, „Nocna strefa”. Prywatnie – wielki fan Beatlesów.

O systemie Dolby Atmos

Dolby Atmos to obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie dźwięku przestrzennego – wielokanałowy dźwięk docierający już nie tylko z bocznych ścian, z przodu i z tyłu, ale także znad głów słuchaczy przenosi widza w inne przestrzenie dźwięku. Dzięki dodatkowym głośnikom zawieszonym pod sufitem, widz znajduje się w „bańce dźwiękowej”, słysząc i odróżniając dźwięki docierające z każdego kierunku.

System Dolby Atmos zainstalowany w sali wielofunkcyjnej FINA został precyzyjnie zaprojektowany i dopasowany do wymiarów sali oraz wystrojony zgodnie z wytycznymi Dolby Laboratories oraz panującymi w sali warunkami akustycznymi. Dzięki temu sala otrzymała Certyfikat Dolby Atmos. Wykorzystuje on 40 kanałów dźwiękowych (6 podstawowych i 34 efektowe).

  • 3 główne zaekranowe kanały szerokopasmowe: Lewy/Centralny/Prawy
  • 1 główny zaekranowy kanał subniskotonowy LFE
  • 2 efektowe kanały subniskotonowe LFE1 i LFE2
  • 7 szerokopasmowych kanałów efektowych na lewej ścianie sali
  • 7 szerokopasmowych kanałów efektowych na prawej ścianie sali
  • 14 szerokopasmowych kanałów efektowych rozmieszczonych w dwóch rzędach pod sufitem
  • 6 szerokopasmowych kanałów efektowych na tylnej ścianie sali.

Wstęp

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.