Wydarzenia
Anatomia z Minecraftem – warsztaty dla rodzin | Games for Impact
01
Grudzień
2018
Warsztaty Dzieci

Anatomia z Minecraftem – warsztaty dla rodzin | Games for Impact

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Formuła warsztatów

Uczestnicy warsztatu – zespoły dziecko+dorosły – przeniosą się do Minecraftowego świata stworzonego przez animatora z Akademii Młodego Hakera: do wnętrza ludzkiego ciała. Uczestnicy będą zwiedzać ludzki organizm odwzorowany w grze Minecraft, budować serce i inne narządy wewnętrzne oraz prawidłowo rozplanują układ krwionośny. Co ważne, proponujemy zamianę ról podczas warsztatu. To dzieci, jako bardziej biegłe w Minecraftowym świecie, staną się liderami rodzinnych zespołów i… przewodnikami dla rodziców!

Podczas warsztatu Minecraft zostanie zaprezentowany jako skuteczne narzędzie edukacyjne, które daje nieskończone możliwości w budowaniu przeróżnych obiektów i wykonywania zadań proponowanych przez nauczyciela/animatora. Jest to gra, którą uwielbiają dzieci i nastolatkowie, i które (umiejętnie użyte) pomaga aktywizować grupę, kształtować wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

Prowadzący

Michał Chrapiński – animator i edukator, od 2015 roku związany z Akademią Młodego Hakera. Projektuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne z Minecraftem.

Wstęp

Limit miejsc został wyczerpany.

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci w wieku 10–12 lat. Każde dziecko bierze udział w warsztatach z jednym rodzicem lub opiekunem.

W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu lub w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Dzieci przez cały czas trwania warsztatu pozostają pod opieką rodziców lub opiekunów.

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu Games for Impact.