Wydarzenia
Andrzej Łapicki | I kino stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora w FINA online
25
Luty
2021
Pokazy filmowe Spotkania

Andrzej Łapicki | I kino stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora w FINA online

Bezpłatne wejście

Kolejne spotkanie online w ramach Klubu Seniora odbędzie się w czwartek 25 lutego o godz. 11:00 na fanpage’u FINA Wałbrzyska 3/5.

Redaktor Andrzej Bukowiecki opowie w swoim krótkim wykładzie o postaci znakomitego aktora filmowego i teatralnego, uchodzącego za wielkiego amanta polskiego kina – Andrzeja Łapickiego. Po wykładzie zapraszamy do Ninateki, aby tam obejrzeć film, na którym w swoim wystąpieniu skupi się nasz prelegent – Zazdrość i medycyna w reżyserii Janusza Majewskiego, w wersji po rekonstrukcji cyfrowej.

Program

11:00 Prelekcja Andrzeja Bukowieckiego poświęcona postaci Andrzeja Łapickiego – FB FINA Wałbrzyska 3/5

 

11:20 Zazdrość i medycyna, reż. Janusz Majewski, 1973 – zachęcamy do obejrzenia filmu, dostępnego na stronie Ninateki

Przedwojenna Krynica. Przemysłowiec Widmar (Mariusz Dmochowski) podejrzewa swoją młodą i piękną żonę Rebekę (Ewa Krzyżewska), że ta zdradza go z doktorem Tamtenem (Andrzej Łapicki). Aby sprawdzić, czy jego podejrzenia są prawdziwe, wynajmuje starego krawca Golda, aby śledził Rebekę, w zamian za co obiecuje mu ułatwienie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Gold odkrywa, że żona Widmara rzeczywiście ma romans.

Więcej o cyklu

Klub Seniora | I kino stworzyło… gwiazdy

W tym sezonie zapraszamy na spotkania z wielkimi męskimi gwiazdami kina. Kurator cyklu, Andrzej Bukowiecki, przed każdą projekcją opowie o bohaterach zbiorowej wyobraźni: bożyszczach kobiet, utalentowanych wokalnie i tanecznie hollywoodzkich gwiazdorach czy wreszcie o najciekawszych aktorach kina europejskiego, w tym polskiego.

 

 

Ilustracja: kadr z filmu Zazdrość i medycyna, reż. Janusz Majewski