Wydarzenia
„Annette”, reż. L. Carax | Pokaz specjalny
06
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Annette”, reż. L. Carax | Pokaz specjalny

Takiego wydarzenia w polskich kinach jeszcze nie było!

Po raz pierwszy w historii polscy widzowie wraz z gośćmi otwarcia festiwalu w Cannes będą mogli uczestniczyć w światowej premierze Annette, najnowszego filmu z Adamem Driverem i Marion Cotillard w reżyserii Leosa Caraxa. To bezprecedensowe wydarzenie to nasz prezent dla wszystkich spragnionych wielkich kinowych i muzycznych emocji.

Już 6 lipca o godzinie 21:00 rozpocznie się światowa premiera Annette w Cannes i równocześnie wyjątkowy pokaz w ponad 80 kinach w Polsce. Podczas gdy Adam Driver i Marion Cotillard pojawią się na czerwonych schodach, polscy widzowie zasiądą w kinowych fotelach i doświadczą tych samych canneńskich emocji, odkrywając jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie są już dostępne w sprzedaży!

Annette, reż. Leos Carax, 140 min., 2021, Francja, Niemcy, Belgia

Annette to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa (Holy Motors) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard (Niczego nie żałuję – Edith Piaf) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera (Historia małżeńska, saga Gwiezdne Wojny). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy La La Land oraz Moulin Rouge!

Annette to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i w Konkursie Głównym powalczy o Złotą Palmę.

 

Ilutracja: kadr z filmu Annette, reż. L. Carax, mat. Gutek Film