Wydarzenia
Artur Majewski / Patryk Zakrocki | FINA na ucho
08
Listopad
2018
Muzyka na żywo

Artur Majewski / Patryk Zakrocki | FINA na ucho

Bezpłatne wejście

Zapis  koncertu jest dostępny w serwisie Ninateka.pl.

 

„Miliony lat temu Ziemię pokrywały głównie trawy i wszystko było w porządku” – taką myślą Artur Majewski i Patryk Zakrocki puentują notkę towarzyszącą ich wspólnej płycie. Ta konkluzja znajduje odzwierciedlenie w ich muzyce: organicznej, pozostawiającej dużo przestrzeni, unikającej zwartej formy. Obaj artyści mają bogate doświadczenie na polu muzyki improwizowanej. Artur Majewski jest jednym z najbardziej kreatywnych i „elokwentnych” polskich trębaczy. Zaczynał w kultowej wrocławskiej grupie Robotobibok, po rozpadzie której występował w duecie Mikrokolektyw. Patryk Zakrocki jest zaś altowiolinistą, członkiem zespołów Spontaneous Chamber Music (z gitarzystą Marcinem Olakiem) oraz SzaZa (z klarnecistą Pawłem Szamburskim). Koncert promować będzie świetnie przyjętą przez krytykę płytę duetu Czas panowania traw.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

fot. Renata Kamola