Wydarzenia
„Basia z Podlasia i „Nigdy w życiu!” | Kultowy piątek – Kino 89+
14
Czerwiec
2019
Pokazy filmowe Dorośli

„Basia z Podlasia i „Nigdy w życiu!” | Kultowy piątek – Kino 89+

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino 89+.

Program

Spotkanie

Z historyczką i krytyczką filmową Joanną Ostrowską porozmawia Tomasz Kolankiewicz.

Basia z Podlasia, reż. Aleksander Dembski, 2011, 30 minut

Czy Ebert, holenderski przybysz, znajdzie na Podlasiu upragnioną małżonkę? Jak udadzą się swaty wymarzonej, wydawałoby się, partii? Balansujący na granicy fabuły i filmu mockumentalnego, krótkometrażowy film Aleksandra Dembskiego w dowcipny i bardzo przenikliwy sposób portretuje różnice między Zachodem a Wschodem Europy.

Nigdy w życiu!, reż. Ryszard Zatorski, 2004, 109 minut

Judyta (Danuta Stenka) dowiaduje się o romansie męża i z dnia na dzień postanawia wziąć życie w swoje ręce. Razem z nastoletnią córką Tosią zaczyna wszystko od nowa. Czy nagrodą za odwagę będzie pojawienie się księcia z bajki? Jedna z najgłośniejszych komedii romantycznych w historii polskiego kina i zarazem film, który stara się przystosować do polskich warunków schematy amerykańskiego rom-comu. Scenariusz na podstawie bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi napisała „królowa polskich seriali” Ilona Łepkowska.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu lub spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).