Wydarzenia
Beksiński, Białoszewski, Molesta – dyskusja i przegląd archiwów | Osiedlowe akcje
29
Wrzesień
2018
Pokazy filmowe Dorośli

Beksiński, Białoszewski, Molesta – dyskusja i przegląd archiwów | Osiedlowe akcje

Bloki stały się inspiracją dla poezji Mirona Białoszewskiego, przedmiotem wnikliwej dokumentacji Zdzisława Beksińskiego oraz najważniejszym tematem dla pionierów rapu z ursynowskiej Molesty. Zapraszamy na dyskusję, której towarzyszyć będzie pokaz teledysków, nagrań audio i archiwów multimedialnych związanych z tymi twórcami. Wezmą w niej udział dr hab. Agnieszki Karpowicz (Instytut Kultury Polskiej UW), reżyserzy Jan P. Matuszyński (Ostatnia rodzina) i Konrad Królikowskiego (Bloki) oraz dziennikarz i raper Jakuba Rużyłło. Rozmowę poprowadzi dziennikarka, autorka książki Bloki w słońcu – Lidia Pańków. Panelowi towarzyszyć będzie pokaz teledysków, nagrań audio i archiwów multimedialnych związanych z tymi twórcami.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 16:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą zarówno wydarzenia Bloki – pokaz filmu, jak i dyskusji Beksiński, Białoszewski, Molesta. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.