Wydarzenia
Bezgłośnie. Statyści pustyni | Teraz–wtedy
08
Maj
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Bezgłośnie. Statyści pustyni | Teraz–wtedy

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 Teraz | Bezgłośnie. Statyści pustyni, reż. Maciej i Michał Mądraccy, Gilles Lepore, 2017, 66 minut

W marokańskim Warzarat swoją siedzibę ma Atlas Studios – wytwórnia filmowa chętnie wybierana przez zachodnich filmowców ze względu na okoliczne plenery. Zachód spotyka się tu z Południem, globalne z lokalnym, filmowe z realnym, a kontekst postkolonialny unosi się w powietrzu.

20:10 Rozmowa z twórcami

O filmie porozmawiamy z reżyserami Maciejem i Michałem Mądrackimi. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

20:45 Wtedy | Każdemu to, czego mu wcale nie trzeba, reż. Grzegorz Królikiewicz, 1966, 11 minut

„Film o filmie dla filmu o filmie przy filmie…” – komentarz z offu doskonale podsumowuje komplikacje, jakie stwarza ten krótki metraż. Rzeczywistość staje się u Królikiewicza niespójna, w stanie rozpadu, trwale uszkodzona, boleśnie naznaczona historią.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmów uzupełniających, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).