Wydarzenia
Bławatny chłopiec | Wieczór z Zygmuntem Malanowiczem
17
Listopad
2021
Pokazy filmowe Spektakl Spotkania

Bławatny chłopiec | Wieczór z Zygmuntem Malanowiczem

Bezpłatne wejście

Projekcja spektaklu Teatru Telewizji Feinweinblein (reż. Mateusz Bednarkiewicz) i rozmowa o życiu i twórczości Zygmunta Malanowicza.

Od Noża w wodzie do Tulipanów Zygmunt Malanowicz pozostał tym samym w zasadzie chłopcem, do którego jak ulał pasuje określenie „bławatny chłopiec” – napisał Łukasz Maciejewski. Bławatny, czyli jaki? Nie zmężniał, pozostał chłopcem, ale ten chłopiec był jednocześnie męski, był facetem z odchyłem, ale nie w tę stronę, w którą wypada. On się wychylał, rozglądał jakby w roztargnieniu i zapomniał się zestarzeć. Roztargnienie bławatnego chłopca, Zygmunta Malanowicza, nie było cechą charakteru prywatnego, ale aktorskiego właśnie. Roztargnienie jako intuicyjny środek wyrazu w Nożu w wodzie, filmach Andrzeja Wajdy, Jacka Borcucha czy Agnieszki Smoczyńskiej.

Jakim aktorem był Zygmunt Malanowicz? Na to pytanie odpowiedzi będą szukać Ewa Dałkowska, Agnieszka Smoczyńska, Mateusz Bednarkiewicz i Jacek Raginis-Królikiewicz. Rozmowę poprowadzi Mikołaj Mirowski.

Spotkanie będzie transmitowane w serwisie Ninateka.pl.

Program

godz. 19.00 Projekcja spektaklu Feinweinblein w reż. Mateusza Bednarkiewicza

godz. 20.10 Spotkanie z Ewą Dałkowską, Agnieszką Smoczyńską, Mateuszem Bednarkiewiczem i Jackiem Raginisem-Królikiewiczem poprowadzi Mikołaj Mirowski – transmisja w Ninateka.pl

Wstęp

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja.

Rejestracja została zakończona.

Zasady bezpieczeństwa

Dokładamy wszelkich starań, aby podczas wydarzeń FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA

Pamiętaj wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia; oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA

Pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA

Szatnia jest nieczynna do odwołania

Zachowuj dystans od pozostałych gości

Zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA

Obowiązuje zakaz jedzenia i picia na salę audiowizualną

Jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).

Patronat

Spotkanie odbywa się pod patronatem kwartalnika historyczno-filmowego „Pleograf”.

logo pleografu

 

fot. Jean Louis Fernandez