Wydarzenia
„Critters”, reż. S. Herek | Perły kina klasy B
11
Maj
2023
Pokazy filmowe

„Critters”, reż. S. Herek | Perły kina klasy B

Critters, reż. Stephen Herek, 88 min, 1986, USA

Z międzyplanetarnego więzienia ucieka osiem żarłocznych stworów – crittersów. W pogoń za nimi wyrusza para kosmicznych łowców nagród, którzy w ślad za potworami docierają na Ziemię. Tymczasem na małej farmie w Kansas rodzina Brownów zaczyna spokojnie kolejny dzień. Nieświadomi zagrożenia mieszkańcy miasta będą musieli stawić czoła nieprzyjacielowi.

O cyklu Perły kina klasy B

W kinie Iluzjon prezentujemy Państwu arcydzieła kina, pokazujemy filmy Mistrzów i Mistrzyń, zapoznajemy z największymi obrazami sztuki filmowej. Historia dziesiątej Muzy nie jest jednak tworzona wyłącznie przez arcydzieła. Wielu z nas chętnie powraca do obejrzanych przed laty niskobudżetowych produkcji, które uchybiają może nieco standardom kina głównego nurtu, ale dostarczają często nie mniejszej zabawy. Ku kinu klasy b. może nas przy tym skłaniać nie tylko nostalgia – w pozbawionych dużego budżetu, komercyjnych filmach można często odnaleźć ślady niezwykłej inwencji i kreatywności twórców. W ramach nowego cyklu będziemy pokazywać Państwu zarówno mniej, jak i bardziej znany filmy rozrywkowe spoza głównego nurtu.

Rozpoczynamy od Wężżżża (1973), horroru Bernarda L. Kowalskiego o naukowcu pracującym nad serum dzięki któremu ludzie mogą przekształcać się w gady. Następnie zaprezentujemy klasykę filmową z epoki VHS-u, kultowy już horror Critters (1986) o ataku małych, krwiożerczych kosmitów. Trzecim filmem, który pokażemy w ramach Pereł kina klasy b. będzie Dom egzorcyzmów (La Casa dell’essorcismo) (1975) Mario Bavy.