Długa noc, reż. Janusz Nasfeter, 78 min., 1967 (premiera: 1989), Polska
Rok 1943, czasy okupacji niemieckiej, miasteczko we wschodniej Polsce. W wielorodzinnym domu rodziny Piekarczyków ślusarz Korsak w tajemnicy przed sąsiadami ukrywa Żyda. Pewnego dnia Niemcy zaczynają przeszukiwać okolice, zamykają drogi prowadzące do miasteczka i zakazują opuszczania domów. Właśnie wtedy mieszkańcy budynku dowiadują się o kłopotliwym gościu Korsaka. Kilkorgiem z nich targają dramatyczne rozterki: co zrobić, gdy dojdzie do odnalezienia żydowskiego zbiega? Strach sprawia, że do głosu dochodzą cechy charakteru i zachowania, których w normalnych okolicznościach ci ludzie nigdy by nie ujawnili.
Długa noc to jeden z najstarszych polskich „półkowników”. Mimo daleko idących ustępstw reżysera w jego realizacji, film nie wszedł na ekrany i nie był wymieniany w publikacjach filmowych, a na swoją premierę czekał aż 22 lata.
Po projekcji odbędzie się spotkanie z udziałem filmoznawców FINA Katarzyny Wajdy, Jarosława Grzechowiaka i Piotra Śmiałowskiego.
Wstęp
Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona (90), obowiązuje rejestracja.
Rejestracja została zakończona.
Zasady bezpieczeństwa
Dokładamy wszelkich starań, aby podczas wydarzeń FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:
Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA
Pamiętaj wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia; oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA
Pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA
Szatnia jest nieczynna do odwołania
Zachowuj dystans od pozostałych gości
Zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA
Obowiązuje zakaz jedzenia i picia na salę audiowizualną
Jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).