Wydarzenia
„Do widzenia, do jutra”, reż. Janusz Morgenstern | Wieczne lato: wielka przygoda
23
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Do widzenia, do jutra”, reż. Janusz Morgenstern | Wieczne lato: wielka przygoda

Bezpłatne wejście

Do widzenia, do jutra,reż. Janusz Morgenstern, 80 min., 1960, Polska

Debiut reżyserski Janusza Morgensterna jest kameralnym dramatem psychologicznym, nostalgiczną kroniką wakacyjnej miłości, która tak samo szybko się pojawia, jak znika. Bohaterem filmu jest reżyser teatru amatorskiego, który przypadkiem poznaje w Gdańsku piękną Marguerite, córkę francuskiego konsula. Między młodymi ludźmi rodzi się miłość, zaczyna czas romantycznych spotkań. Obydwoje wiedzą jednak, że to uczucie nie ma szansy spełnienia.

Ten subtelny i pełen sentymentalnego ciepła obraz młodzieży lat 50. ubiegłego wieku został zrealizowany z dbałością o szczegóły i realia epoki. Wykorzystano w nim fragmenty spektakli teatrów Bim Bom i Co To, zaś głos Teresy Tuszyńskiej, dla uzyskania obcego akcentu, został podłożony przez Amerykankę – Eleanor Griswold, ówczesną żonę krytyka filmowego Zygmunta Kałużyńskiego.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

fot. Wiesław Pyda, WFDIF, po Studiu Filmowym „Kadr”