Wydarzenia
Dustin Hoffman | I kino  stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora
24
Czerwiec
2021
Pokazy filmowe Wykłady Dorośli

Dustin Hoffman | I kino stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora

Po długim okresie spotkań online, spragnieni spotkań na żywo i wizyt w prawdziwym kinie, z końcem sezonu wracamy z Klubem Seniora do Kina Iluzjon. Podczas ostatniego pokazu przed wakacjami zapraszamy na spotkanie z twórczością wybitnego amerykańskiego aktora, Dustina Hoffmana, oraz na film Tootsie w reż. Sidneya Pollacka, w którym Dustin Hoffman brawurowo wcielił się w podwójną rolę ekscentrycznego aktora i pełnej kobiecego uroku gwiazdy opery mydlanej.

Program

godz. 11.00  Prelekcja Andrzeja Bukowieckiego


godz. 11.20-13:15  Pokaz filmu Tootsie

 

Tootsie, reż. Sidney Pollack, 1982, 116 minut

Ciesząca się od blisko czterech dekad niesłabnącym powodzeniem komedia satyryczna portretująca nowojorskie środowisko ludzi teatru, kina i telewizji, była pomysłem samego Dustina Hoffmana, pragnącego zadedykować film wszystkim aktorom, których talent nie został doceniony.

Główny bohater filmu, Michael Dorsey (Dustin Hoffman) ma świadomość swoich aktorskich umiejętności, jednak nie potrafi utrzymać się w zawodzie z powodu trudnego charakteru. Dopiero przebranie za kobietę zmienia jego sytuację i przynosi upragnioną popularność, ale także prawdziwą miłość, która ostatecznie zmusza go do zrzucenia maski. Grająca obiekt westchnień bohatera Jessica Lange otrzymała Oscara za rolę drugoplanową, a sam film – aż dziesięć nominacji.

O cyklu

Klub Seniora | I kino stworzyło… gwiazdy

W tym sezonie zapraszamy na spotkania z wielkimi męskimi gwiazdami kina. Kurator cyklu, Andrzej Bukowiecki, przed każdą projekcją opowie o bohaterach zbiorowej wyobraźni: bożyszczach kobiet, polskich wirtuozach sceny i ekranu, o najciekawszych aktorach Hollywood i kina europejskiego.

 

Ilustracja: kadr z filmu Tootsie, reż. Sidney Pollack