Wydarzenia
Duża ryba i begonia | Weekend w małym kinie
19
Maj
2019
Pokazy filmowe Dzieci

Duża ryba i begonia | Weekend w małym kinie

Program

Duża ryba i begonia, reż. Xuan Liang, Chun Zhang, Chiny 2016, 105 min

Główna bohaterka, Chun, żyje w mistycznym świecie ukrytym w wodach oceanu. Gdy kończy 16 lat, tradycyjnie zostaje zamieniona w delfina, by wyruszyć w tradycyjną podróż do świata ludzi. Niestety, oprócz niesamowitych wrażeń i widoków, czekają tam na nią różne niebezpieczeństwa i tuż przed powrotem do domu wpada w rybackie sieci. W ostatniej chwili zostaje uratowana przez chłopca, który jednak sam ginie podczas ratunku. Po powrocie do domu Chun za wszelką cenę postanawia przywrócić go do życia… To zachwycająca wizualnie i niezwykle mądra animowana baśń, o odpowiedzialności, poświęceniu oraz o wielkiej przyjaźni zmieniającej się w miłość.

Spotkanie

Dyskusję po projekcji poprowadzi Marcin Majkut – kulturoznawca, trener, koordynator i prowadzący projekty psychoedukacyjne Fundacji Generator.

Wstęp

Kategoria wiekowa: 10+

Zasady uczestnictwa: do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 12:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Prosimy o punktualność, gdyż osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).