Wydarzenia
Dzieje grzechu | Twórcy osobni
28
Czerwiec
2018
Pokazy filmowe Dorośli

Dzieje grzechu | Twórcy osobni

Dzieje grzechu, reż. Walerian Borowczyk, 1975, 130 minut

Interesująca formalnie ekranizacja głośnej powieści Stefana Żeromskiego to pełna zwrotów akcji tragiczna historia wielkiej miłości pochodzącej ze zubożałego mieszczaństwa Ewy Pobratyńskiej (Grażyna Długołęcka) do żonatego Łukasza Niepołomskiego (Jerzy Zelnik). Dzieje grzechu to jedyny zrealizowany w Polsce pełnometrażowy film fabularny w dorobku Waleriana Borowczyka, jednego z najbardziej intrygujących twórców, jakich zrodziło polskie kino, autora przełomowych filmów z pogranicza kina autorskiego i erotycznego.

Spotkanie

Po projekcji rozmowę o twórczości reżysera z Jakubem Mikurdą, filmoznawcą i autorem dokumentu o Walerianie Borowczyku, poprowadzi kurator cyklu, Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.