Wydarzenia
Dzień Kobiet w Kinie Iluzjon!
08
Marzec
2023
Pokazy filmowe

Dzień Kobiet w Kinie Iluzjon!

Tych filmów nie można przegapić! Z okazji tego wyjątkowego dnia zapraszamy wszystkie Panie, oraz oczywiście Panów, na filmowe spotkania z nieprzeciętnymi bohaterkami.

Program

godz. 17.30 Viva Maria! (reż. Louis Malle, 115 min, 1965, Francja, Włochy)

Ta brawurowa, zrealizowana z rozmachem komedia z Brigitte Bardot i Jeanne Moreau w rolach głównych. Akcja tej przygodowej komedii kostiumowej rozgrywa się w 1908 roku. Dwie kobiety pracujące w cyrku stają na czele rewolucji przeciwko reżimowi w łacińskim państwie i zostają bohaterkami narodu.

 

godz. 18.00 Pieczone gołąbki (reż. Tadeusz Chmielewski, 90 min, 1966, Polska)

Poeta Leopold Górski pracuje w warszawskiej stacji pomp „Grubej Kaśce”, gdzie swymi lirycznymi piosenkami pobudza robotników do pracy. Pewnego dnia dostaje zadanie poprawienia sytuacji w brygadzie majstra Wierzchowskiego. Po wielu perypetiach Górski osiąga cel, dzięki czemu spełniają się jego dwa marzenia: o miłości i własnym mieszkaniu.

Przed projekcją odbędzie się spotkanie z Magdaleną Zawadzką, które poprowadzi Magdalena Uchaniuk.

 

godz. 20.45 Czarownice z Eastwick (reż. George Miller, 118 min, 1987, USA)

Miasteczko Eastwick w Nowej Anglii. Trzy przyjaciółki – Alexandra, Jane i Sukie czekają na mężczyznę swojego życia. W okolicy niespodziewanie pojawia się Daryl Van Horne, bogaty i ekscentryczny mężczyzna, w którym kobiety upatrują ucieleśnienie swoich marzeń. Daryl po kolei uwodzi trzy kobiety i sprowadza je do swojego pałacu, gdzie życie upływa pod znakiem czarodziejskich zabaw i wystawnych przyjęć. Tymczasem w miasteczku ma miejsce seria niewyjaśnionych i mrocznych wypadków.

 

Ilustracja: kadr z filmu Czarownice z Eastwick, reż. George Miller