Wydarzenia
Dzień świra | Kino 89+
28
Styczeń
2020
Bezpłatne wejście


Dzień świra
, reż. Marek Koterski, 2002, 93 minuty

Do bólu prawdziwy obraz kondycji polskiego inteligenta na początku XXI wieku. W gąszczu neuroz, niespełnionych ambicji i oczekiwań, kłopotów z dorastającym synem i byłą żoną, uciążliwości życia na blokowisku i tych wynikających z pracy nauczyciela, Adaś Miauczyński stara się  w końcu odmienić swój los. Film, który w tym roku stanie się już „pełnoletni”, nic nie stracił ze swojego powabu – to niewątpliwie jedno z najbardziej trafnych pod względem społecznej refleksji polskich dzieł ostatniego 30-lecia.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie, które poprowadzą kuratorzy cyklu Tomasz Kolankiewicz i Kaja Klimek. Ich gośćmi będą Michał Piepiórka i Kaja Puto.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu lub spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).