Wydarzenia
„Dzień świra”, reż. Marek Koterski | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech
15
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Dzień świra”, reż. Marek Koterski | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech

Bezpłatne wejście

Dzień świra, reż. Marek Koterski, 93 min., 2002, Polska

W Dniu świra powraca stały bohater filmów Koterskiego – Adaś Miauczyński. Tym razem jest już bardzo dojrzałym mężczyzną, polonistą – nauczycielem w liceum, ojcem dorastającego syna. Jest polskim inteligentem przełomu wieków – człowiekiem zagubionym, uzależnionym od narzuconych sobie absurdalnych rytuałów codzienności, niespełnionym jako pedagog oraz jako mąż i ojciec. Miauczyński żyje w ciągłym napięciu – irytuje go stara matka, u której jada obiady, sąsiedzi nieustannie zakłócający mu spokój, niezbyt lotny syn, znudzeni i leniwi uczniowie. O wszystkim tym dowiadujemy się z przezabawnych monologów wewnętrznych bohatera, które niezwykle celnie komentują nie tylko sytuację samego bohatera, ale też kondycję współczesnej polskiej inteligencji. Film Koterskiego to groteskowa satyra czy też rodzaj pamfletu nieodparcie nasuwającego gogolowskie pytanie: „z kogo się śmiejecie?” Zdobywca Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni w 2002 roku.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez poniższy formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

 

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

 

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

Ilustracja: fot. Krzysztof Wellman, WFDiF po Studiu Filmowym Zebra, Vision Film Production