Wydarzenia
„Dziewczyna szuka miłości”, reż. Romuald Gantkowski | Wieczne lato: spragnieni miłości
31
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Dziewczyna szuka miłości”, reż. Romuald Gantkowski | Wieczne lato: spragnieni miłości

Bezpłatne wejście

Dziewczyna szuka miłości, reż. Romuald Gantkowski, 74 min., 1938, Polska

Jerzy Zamiejski ma wspaniałe pomysły na zrewolucjonizowanie lotnictwa, jednak brak mu środków na ich realizację. Przypadkiem poznaje Tomasza Kotlicę, Polaka, który dorobił się fortuny w Brazylii. Zakochuje się także w jego córce Janinie. Dzięki pomocy Kotlicy Jerzy kończy szkołę lotniczą i politechnikę. Kotlica namawia wpływowych brazylijskich Polaków do założenia spółki transportowej i uruchomienia linii lotniczej Polska – Brazylia. Zatrudnia Jerzego jako projektanta i konstruktora samolotów. Wkrótce Jerzy wyrusza w pierwszy próbny lot z Warszawy do Rio de Janeiro.

Film był jednym z kilku zaledwie obrazów o tematyce lotniczej zrealizowanych przed wybuchem II wojny światowej. Jego powstanie było możliwie dzięki współpracy LOOP-u, który na potrzeby filmowców udostępnił swoje ośrodki szkoleniowe oraz umożliwił wykonanie zdjęć z pokładów samolotów. Dziś film jest bezcenną ilustracją lotnictwa polskiego w drugiej połowie lat 30. XX wieku. W obrazie widzimy szereg polskich konstrukcji lotniczych z zakładów RWD i PZL, w tym unikatowe, pojedyncze prototypy jak RDW- 11.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

ilustracja: kadr z filmu