Wydarzenia
„Egoiści” i „Jeden dzień z życia Tomka Karata” | Kino 89+
07
Maj
2019
Pokazy filmowe Dorośli

„Egoiści” i „Jeden dzień z życia Tomka Karata” | Kino 89+

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino 89+.

Wprowadzenie

Przed projekcją filmów zapraszamy na spotkanie z Dj Envee, które poprowadzi Kaja Klimek.

Jeden dzień z życia Tomka Karata, reż. Małgorzata Szumowska, 1997, 27 minut

Tymczasem w 1997 roku w Krakowie po kamerę po raz pierwszy sięga Małgorzata Szumowska, wtedy studentka wydziału reżyserskiego na PWSFiTV w Łodzi. Jej etiuda dokumentalna skupia się na Tomku, młodym biznesmenie, który nawiguje między obowiązkami zawodowymi a całą resztą intensywnego życia – znajomymi, dziewczynami, imprezami techno… Z wywiadów, fragmentów i scen wyłania się obraz życia ambitnego dwudziestoparolatka, a może również pokolenia młodych aspirujących końca lat 90?

Egoiści, reż. Mariusz Treliński, 2000, 94 minuty

Bohaterami filmu są Anka, Smutny, Filip i Młody. Jak część przezwisk wskazuje – młodzi, piękni warszawscy dandysi AD 2000. To przedstawiciele Pokolenia X, więc w ich życiu noc zderza się z dniem, praca z melanżem, szczęście z rozpaczą. Są bezkompromisowi i żyją z (nie)lekką nutką dekadencji, a filmowa forma, luźna i płynna, rymuje się z ich stylem życia. Sam reżyser mówił, że kluczem do jego filmu niekoniecznie są słowa i wydarzenia – raczej muzyka, której słuchają i do której tańczą bohaterowie. Zatem: „Let’s dance”.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).