Wydarzenia
Flip i Flap | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy
07
Wrzesień
2019
Pokazy filmowe Dzieci

Flip i Flap | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

Program

Pomarańcze i cytryny, reż. George Jeske, USA 1923, 12 minut

Akcja filmu dzieje się w pakowalni pomarańczy. Jeden z pracowników kłóci się ze swoim szefem i w wyniku nieporozumień zmuszony jest do ucieczki z budynku przy pomocy urządzeń do pakowania owoców.

W błocie i w piasku, reż. Gilbert Pratt, USA 1922, 26 minut

Film ze Stanem Laurelem w roli głównej parodiuje głośną Krew na piasku z Rudolphem Valentino. Fabuła W błocie i w piasku opowiada historię młodego torreadora, który nieroztropnie zadziera ze słynną hiszpańską tancerką.

Skradzione klejnoty, reż. William C. McGann, USA 1931, 20 minut

Gdy dzień po balu dobroczynnym Los Angeles obiega informacja o zaginięciu pereł lady Normy Shearer, na miejsce kradzieży zostaje wysłany detektyw z zadaniem odnalezienia drogocennej biżuterii. W tym celu musi przesłuchać wielkie sławy Hollywood obecne poprzedniego dnia na zabawie. Zanim zagadka zostanie rozwiązana, Flip i Flap przeżyją wiele przygód, co sprawia, ze film obfituje w sceny pościgów, pomyłek i zabawnych sytuacji.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).