Wydarzenia
„Forrest Gump”, reż. Robert Zemeckis | Wieczne lato: wielka przygoda
13
Sierpień
2021
Pokazy filmowe

„Forrest Gump”, reż. Robert Zemeckis | Wieczne lato: wielka przygoda

Bezpłatne wejście

Forrest Gump, reż. Robert Zemeckis, 149 min., 1994, USA

„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi”. Ten cytat, będący jednym z pierwszych zdań wypowiedzianych przez Forresta Gumpa (oscarowa kreacja Toma Hanksa), który zapisał się na stałe w historii kina, idealnie odzwierciedla ideę filmu Roberta Zemeckisa. Adaptacja powieści Winstona Grooma to przewrotna, pełna niespodziewanych wolt i zbiegów okoliczności, zabawna, ale też mocno wzruszająca opowieść o ogromnej sile woli jednostki rzucanej niczym marionetka w wir coraz bardziej nieprawdopodobnych wydarzeń. Forrest, dotknięty łagodną odmianą autyzmu, od dzieciństwa narażony był na drwiny i upokorzenia ze strony rówieśników. Swoistą rekompensatą za wszystkie trudy młodości były talenty, którymi został obdarzony. Nade wszystko posiadał jednak zdolność do tego, by znajdować się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, uczestnicząc, niejako przy okazji, w wielu ważnych wydarzeniach z historii Stanów Zjednoczonych drugiej połowy XX wieku. Film zdobywając sześć Oscarów na stałe wpisał się do kanonu światowej kinematografii.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez poniższy formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

Ilustracja: kadr z filmu