Wydarzenia
„Fuck, It’s Biology” i „Wehikuł czasu” | WYDARZENIE ODWOŁANE
25
Marzec
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dorośli

„Fuck, It’s Biology” i „Wehikuł czasu” | WYDARZENIE ODWOŁANE

Bezpłatne wejście

Od 12 marca 2020 roku do odwołania obiekty Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego będą zamknięte dla publiczności. Wszystkie zaplanowane na najbliższy czas wydarzenia są odwołane lub odbędą się w innym terminie.

Sztuka, osobowość, ekspresja. To hasła przewodnie wieczoru, w trakcie którego przyjrzymy się trzem osobistym, dowcipnym, dokumentalnym próbom definiowania tożsamości artysty z użyciem kamery.

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19.00 TERAZ

Wehikuł czasu, reż. Jan Bujnowski, 2018, 26 minut

Do samotnego, mieszkającego w Londynie artysty ulicznego z Polski, przylatują w odwiedziny sędziwi rodzice, których od dawna nie widział. Mężczyzna ma nadzieję, że uda mu się wykorzystać tę okazję do rozwiązania wieloletniego konfliktu z ojcem, którego obwinia o swoją obecną sytuację.

Fuck, It’s Biology, reż. Veronica Andersson, 2019, 29 minut

Artysta Mariusz Tarkawian miał 120 wystaw na całym świecie, a jego rodzice nigdy nie byli na żadnej. Jego dziewczyna próbuje zrobić swój pierwszy film dokumentalny z nadzieją, że w ten sposób zbliży do siebie członków rodziny.

19:45 Spotkanie z twórcami poprowadzi Michał Oleszczyk

20:15 WTEDY | Wernisaż, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz, 1980, 14 minut

Artyści Aleksandra Semenowicz i Jarosław Sujczyński funkcjonują trochę poza społeczeństwem. Maria Zmarz-Koczanowicz śledzi w swojej etiudzie studenckiej związki między ich twórczością a życiem codziennym.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerami telefonu.: 22 380 49 95, 22 380 49 04 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).