Wydarzenia
Idol. Pola Negri | Premiera książki Justyny Styszyńskiej
13
Kwiecień
2019
Spotkania Dorośli Dzieci

Idol. Pola Negri | Premiera książki Justyny Styszyńskiej

Program

11.00 Otwarcie wystawy multimedialnej poświęconej Poli Negri

11.00 Spotkanie z autorką książki Idol. Pola Negri | Sala Ziemia Obiecana

Dziś filmy z udziałem Poli Negri można znaleźć raczej w archiwach, niż na wielkim ekranie, a serca młodego pokolenia kradną blogerzy i youtuberzy. W jej czasach to Pola Negri roztaczała wokół siebie magnetyczny urok, kochali ją wszyscy (zwłaszcza mężczyźni), nawet królowie. Została legendą w epoce, w której nie było ani telewizji, ani internetu. Jeździła rolls-roycem, gdy większość ludzi podróżowała dorożkami, w domu chowała małego tygrysa i spacerowała z nim po ulicach jak z pieskiem. To ona wprowadziła zwyczaj malowania na czerwono paznokci u stóp! Była jedną z pierwszych gwiazd Hollywood i do tej pory żadna z polskich aktorek nie odniosła takiego sukcesu za granicą.

Na czym polegał fenomen Poli Negri? Jak wyglądała praca na planie filmowym kiedyś, a jak wygląda dziś? Justyna Styszyńska ożywia legendę, snując przy tym opowieść o historii i magii kina.

12.00–13.00 Pokaz filmu „Bestia” z udziałem Poli Negri | Sala Ziemia Obiecana

12.00–13.00 Warsztaty aktorsko-filmowe „Magia niemego kina” dla dzieci 9–12 | Sala Minimax

Aktorzy w filmach niemych grali w sposób, który może wydawać się nienaturalny – role opierały się na wyrazistej grze i jakby przesadzonej mimice aktora. Co jeszcze różni kino lat 20. czy 30. od współczesnego?

W czasie warsztatów powstanie mini etiuda filmowa. Uczestnicy wcielą się w rolę scenarzystów oraz aktorów i na własnej skórze poczują magię niemego kina.

Gotowy film będzie wyświetlony ok. 45 min po warsztacie.

13.00–14.00 Warsztaty plastyczne „Plakaty filmowe” dla dzieci 6–9 lat | Sala Mediateka

Jak zareklamować film? Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaprojektowania i wykonania plakatu w klimacie z epoki kina niemego według własnego pomysłu z użyciem różnych technik plastycznych, m.in. farb, flamastrów, zdjęć/ wydruków, odcisków i stempli.

14.00–15.00 Warsztaty aktorsko-filmowe „Magia niemego kina” dla dzieci 12–15 lat | Sala Minimax

15.00-16.00 Warsztaty plastyczne „Plakaty filmowe” dla dzieci w wieku 6-9 lat | Sala Mediateka

Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego retro zdjęcia!

Wstęp

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warsztaty wymagają rejestracji.

Zgłoszenie należy wysłać do 10 kwietnia na adres warsztaty@wydawnictwo-widnokrag.pl, podając w treści w maila imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, godzinę warsztatów, adres e-mail, numer telefonu oraz potwierdzenie akceptacji regulaminu („Akceptuję zasady uczestnictwa w warsztatach”).

Potwierdzenie uczestnictwa będzie wysłane mailem do 11 kwietnia 2019. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.