Wydarzenia
Ikar. Legenda Mietka Kosza | Nowe polskie kino
18
Luty
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dorośli

Ikar. Legenda Mietka Kosza | Nowe polskie kino

Bezpłatne wejście
Zapraszamy na pokaz filmu o wyboistej drodze genialnego jazzowego pianisty – Mieczysława Kosza. Po projekcji spotkanie z Kazimierzem Jonkiszem, przyjacielem pianisty i perkusistą.

Ikar. Legenda Mietka Kosza, reż. Maciej Pieprzyca, 2019, 122 min.

Obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni film Macieja Pieprzycy opowiada historię niewidomego pianisty Mieczysława Kosza. Twórcy powstrzymują się jednak przed budowaniem pomnika doświadczonego przez los geniusza. Grany przez Dawida Ogrodnika jazzman wzbudza na przemian współczucie i strach, podziw i zażenowanie. Zanurzony w trudnej improwizowanej muzyce Kosza dramat jest nie tylko historią mozolnej wspinaczki na artystyczny Olimp, ale także obrazem zmagań bohatera z samotnością, odrzuceniem  i alkoholizmem.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z przyjacielem pianisty i perkusistą jazzowym Kazimierzem Jonkiszem., które poprowadzi dziennikarz muzyczny Przemysław Psikuta.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).