Wydarzenia
Jan Nowicki | I kino  stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora w FINA online
22
Kwiecień
2021
Pokazy filmowe Spotkania

Jan Nowicki | I kino stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora w FINA online

Bezpłatne wejście

Zapraszamy na kolejne internetowe spotkanie Klubu Seniora w FINA online. Tym razem redaktor Andrzej Bukowiecki opowie o filmowej karierze Jana Nowickiego, którego zobaczymy następnie w roli architekta Adama w filmie Anatomia miłości. Projekcja filmu odbędzie się w Ninatece.

Program

godz. 11.00  Prelekcja Andrzeja Bukowieckiego – FB FINA Wałbrzyska 3/5

 


godz. 11.15-12:45  Pokaz filmu Anatomia miłości w Ninatece


Anatomia miłości
, reż. Roman Załuski, 1972, 88 minut

Polskie kino popularne lat 70., dobrze przyjęta przez widzów love story osadzona w plenerach Wrocławia. Film ukazuje kilka kolejnych etapów miłosnego związku urodziwej plastyczki i przystojnego architekta: fascynację, zniechęcenie, powrót uczucia pozbawionego już gwałtownej namiętności, które wreszcie przeradza się we wzajemne przywiązanie. Oprócz wątku miłosnego w filmie Załuskiego na uwagę zasługują ciekawie ukazane realia miejskiego życia Wrocławia, dobre dialogi i aktorstwo: w Adama i Ewę, parę głównych bohaterów, wcielili się z wielkim powodzeniem Jan Nowicki i Barbara Brylska.

O cyklu 

W tym sezonie zapraszamy na spotkania z wielkimi męskimi gwiazdami kina. Kurator cyklu Klub Seniora | I kino stworzyło… gwiazdy, Andrzej Bukowiecki, przed każdą projekcją opowie o bohaterach zbiorowej wyobraźni: bożyszczach kobiet, utalentowanych wokalnie i tanecznie hollywoodzkich gwiazdorach czy wreszcie o najciekawszych aktorach kina europejskiego.

 

ilustracja: kadr z filmu Anatomia miłości, reż. Roman Załuski, Fototeka FINA