Wydarzenia
Janusz Gajos | I kino  stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora
27
Maj
2021
Pokazy filmowe Wykłady

Janusz Gajos | I kino stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora

Po długim okresie spotkań online, spragnieni spotkań na żywo i wizyt w prawdziwym kinie, z końcem sezonu wracamy z Klubem Seniora do Kina Iluzjon. Zapraszamy na spotkanie z twórczością wybitnego polskiego aktora, Janusza Gajosa oraz na film Jasminum. Za rolę brata Zdrówko w filmie Kolskiego Janusz Gajos otrzymał statuetkę Orła (najlepsza główna rola męska).

Program

godz. 11.05  Prelekcja Andrzeja Bukowieckiego


godz. 11.30-13:15  Pokaz filmu Jasminum 


Jasminum
, reż. Jan Jakub Kolski, 2006, 107 minut

Klasztor, w którym rozgrywa się akcja Jasminum, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości. Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa (Grażyna Błęcka-Kolska), która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojną dotąd egzystencję mnichów, zwłaszcza w uporządkowane życie brata Zdrówko (Janusz Gajos)… W doborowej obsadzie magicznego filmu Jana Jakuba Kolskiego znaleźli się m.in. Adam Ferency, Franciszek Pieczka, Krzysztof Pieczyński i Bogusław Linda.

 

Bilety: 5 złotych

O cyklu

Klub Seniora | I kino stworzyło… gwiazdy

W tym sezonie zapraszamy na spotkania z wielkimi męskimi gwiazdami kina. Kurator cyklu, Andrzej Bukowiecki, przed każdą projekcją opowie o bohaterach zbiorowej wyobraźni: bożyszczach kobiet, polskich wirtuozach sceny i ekranu, o najciekawszych aktorach kina europejskiego.

 

Ilustracja: kadr z filmu Jasminum, reż. Jan Jakub Kolski, TVP