Wydarzenia
Jazda obowiązkowa | Teraz–wtedy
04
Grudzień
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Jazda obowiązkowa | Teraz–wtedy

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ | Jazda obowiązkowa, reż. Ewa Kochańska, 2018, 72 minuty

10-letnia Julia Polniuk trenuje łyżwiarstwo figurowe. Po wybuchu Euromajdanu przeprowadza się wraz z rodziną z Ukrainy do Polski. Polniukowie zaczynają nowe życie w Warszawie bez znajomości języka, dobrej pracy i pieniędzy. Julia ma szansę wystartować w Mistrzostwach Polski i – kto wie? –pomóc rodzinie w uzyskaniu obywatelstwa polskiego. Czy dziewczynka rozwinie skrzydła niosąc na barkach taki ciężar?

20:15 Rozmowa z twórcą

O filmie porozmawiamy z reżyserką Ewą Kochańską. Spotkanie poprowadzi Michał Oleszczyk.

20:45 WTEDY | 52 procent, reż. Rafał Skalski, 2006, 19 minut

11-letnia Ałła chce zostać primabaleriną, więc kandyduje do prestiżowej Narodowej Akademii Baletu w St. Petersburgu. Aby się dostać, musi mieć tytułowe 52% stosunku wzrostu do długości nóg.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).