Wydarzenia
„Jeden dzień na Ukrainie”, reż. W. Tychyj | Ukraina. Duch i walka | Dzień #3
26
Luty
2023
Pokazy filmowe

„Jeden dzień na Ukrainie”, reż. W. Tychyj | Ukraina. Duch i walka | Dzień #3

Bezpłatne wejście

Przegląd filmowy Ukraina. Duch i walka rozpoczyna się w rocznicę rosyjskiej inwazji na naszych wschodnich sąsiadów. Przez trzy dni zaprezentowana zostanie szeroka panorama ukraińskiego kina ostatnich lat, które podjęło się takich tematów, jak aneksja Krymu, wojna w Donbasie, a także obecnie trwające starcie z Rosją.

Trzeci dzień przeglądu rozopczniemy od filmu Jeden dzień na Ukrainie Wołodymyra Tychego. Wstęp bezpłatny – prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony poniżej.

Jeden dzień na Ukrainie, reż. Wołodymyr Tychyj, 79 min, 2022, Ukraina

W ostatnich miesiącach intensywne działania wojenne surrealistycznie wymieszały miejsca i ludzi oraz stworzyły postapokaliptyczny scenariusz, ujawniając nowe cechy i role. Tysiące mieszkańców Kijowa zamieszkało na stacjach metra. Spokojne dotąd przedmieścia stolicy zostały przekształcone przez rosyjskich okupantów w strefy bitwy zniszczenia i grabieży. Ludzie nie żyją już według „dni roboczych” lub „weekendów”, licząc zamiast tego liczbę dni od pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę.

Film przedstawia dzień z życia gwiazdy muzyki pop, inżyniera wideo, historyka, konserwatora dzieł sztuki, badacza polarnego i emeryta, którzy zostali zmuszeni do radykalnej zmiany i przewartościowania swojego życia.

Wstęp

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność miejsca, prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony poniżej.