Wydarzenia
„Jestem kobietą – co to znaczy?”, reż. E. Tomczyk-Miczka | Orły 2023
20
Styczeń
2023
Pokazy filmowe

„Jestem kobietą – co to znaczy?”, reż. E. Tomczyk-Miczka | Orły 2023

Jestem kobietą – co to znaczy?, reż. Elżbieta Tomczyk-Miczka, 43 min, 2021, Polska

6 niezwykłych kobiet, 6 różnych kultur, 6 punktów widzenia. Jak się ma nasz kod kulturowy wyniesiony z domu, szkoły, kościoła – nasze schematy myślowe – w zderzeniu z innością?

Kobiety z różnych stron świata, sprowadzone przez okoliczności życiowe do Krakowa, niosą bagaż doświadczeń, uprzedzeń, stereotypów właściwych dla swoich krajów. W rozmowach z kobietami z Finlandii, Maroka, Syrii, Wietnamu, Meksyku i społeczności żydowskiej uchyla się zasłona kryjąca ich sekrety. Poznajemy ich punkty widzenia na rodzinę, związki partnerskie i na prawa kobiet w różnych krajach.

Opis dystrybutora

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2023

Polska Akademia Filmowa po raz 25. przyznawać będzie nagrody dla najlepszych polskich filmów, które w mijającym roku mogliśmy oglądać w kinach.

Uroczysta 25. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbędzie się 6 marca 2023 roku. Wcześniej publiczność oraz członkinie i członkowie Akademii będą mogli przypomnieć sobie filmy ubiegające się o nagrody. Zostaną one pokazane w Kinie Iluzjon. Po wieczornych seansach odbywać się będą też spotkania z twórcami kandydujących filmów.

 

Ilustracja: mat. dystrybutora