Wydarzenia
„Jesteś Bogiem” i „Blokersi” | Kultowy piątek – Kino 89+
17
Maj
2019
Pokazy filmowe Dorośli

„Jesteś Bogiem” i „Blokersi” | Kultowy piątek – Kino 89+

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino 89+.

Program

Spotkanie

Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Dawidem i Vieniem, które poprowadzi Kaja Klimek.

Jesteś bogiem, reż. Leszek Dawid, 2012, 124 minuty

Magik to legenda polskiego rapu, a Paktofonika, którą tworzył razem z Rahimem i Fokusem, to kultowy skład hip-hopowy. Z kolei opowieść, którą na ekran przeniósł Leszek Dawid, to równocześnie ważny rozdział społecznej historii Śląska i Polski przełomu XX i XXI wieku. Proste! – jak to się mawia w raperskim slangu lub „od A do Z od Z do A (…) to jasne jak dwa razy dwa” – cytując jeden kawałków Paktofoniki.

Blokersi, reż. Sylwester Latkowski, 2001, 77 minut

„Osiedlowe akcje, co można o nich powiedzieć / Trzeba być z nami, robić to, żeby wiedzieć”. Każdy, kto w latach 90. słuchał hip-hopu zna ten cytat. To fragment utworu „Osiedlowe akcje” warszawskiej Molesty, a zarazem metaforyczny punkt wyjścia dokumentalnego filmu Latkowskiego. Wyjścia, bo jak podkreślał reżyser, jego film poświęcony jest nie tyle hip-hopowi, co drodze wyjścia (ucieczki?) z blokowiska.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).