Wydarzenia
Jeszcze dzień życia | Kino–kołyska
03
Październik
2019
Pokazy filmowe Dorośli Dzieci

Jeszcze dzień życia | Kino–kołyska

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Kino-kołyska.

Opiekujesz się małym dzieckiem? Chcesz być na bieżąco z polskim kinem? Zapraszamy na bezpłatne seanse, przygotowane specjalnie z myślą o spokojnym śnie dzieci i komforcie oglądania opiekunów. Na sali zapanuje półmrok, z głośników popłynie biały szum, a ze słuchawek: ścieżka dźwiękowa filmu. Pod ręką będą przewijaki, wygodne pufy i miękkie maty.

Program

Jeszcze dzień życia, reż. Raul de la Fuente, Damian Nenow, 2018, 85 minut

Opowieść zarówno o rozgrywającej się w latach 70. wojnie domowej w Angoli, jak i o samej pracy reportażysty. Zawodzie trudnym ze względu na czyhające zewsząd niebezpieczeństwa, ale także dylematy, przed którymi stawia. I tak jak Kapuścińskiemu nie wystarczała rola wysyłającego zwięzłe depesze korespondenta, tak Nenow i de la Fuente rozszerzają swoją komiksową animację o wywiady ze wspominającymi lata 70. bohaterami książkowego reportażu. Pomimo takiej hybrydowości, film nie traci dramaturgii, wciągając niczym fabularny kryminał.

Wstęp

Pokaz jest przeznaczony przede wszystkim dla rodziców lub opiekunów z dziećmi w wieku od 0 do 2 lat, ale zapraszamy także innych widzów, którzy akceptują specyfikę wydarzenia.

Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Kliknij przycisk „Zapisz się na wydarzenie” poniżej (lub „Weź udział” powyżej), wypełnij i wyślij formularz, koniecznie podając numer telefonu oraz liczbę dorosłych i dzieci (w tym samym polu). Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc. Zapisując się na wydarzenie, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez FINA (czytaj więcej).

W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu lub w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Dzieci przez cały czas trwania pokazu pozostają pod opieką rodziców lub opiekunów. Zachęcamy do zabrania ze sobą zabawek, bujaczków i wszystkich niezbędnych akcesoriów pielęgnacyjnych. Zapewniamy przewijaki i przestrzeń zabaw z miękką wykładziną i pufami.

Zmotoryzowanych gości zapraszamy na parking – wjazd przez szlaban od ul. Wałbrzyskiej po lewej stronie budynku (zobacz w Google Street View).