Wydarzenia
Jeszcze dzień życia | Nowe polskie kino
04
Grudzień
2018
Pokazy filmowe Dorośli

Jeszcze dzień życia | Nowe polskie kino

Program

Jeszcze dzień życia, reż. Raul de la Fuente, Damian Nenow, 2018, 85 minut

Film animowany z elementami dokumentu, oparty na książce Jeszcze dzień życia Ryszarda Kapuścińskiego, jest opowieścią zarówno o rozgrywającej się w latach 70. wojnie domowej w Angoli, jak i o samej pracy reportażysty. Zawodzie trudnym ze względu na czyhające zewsząd niebezpieczeństwa, ale także dylematy, przed którymi stawia. I tak jak Kapuścińskiemu nie wystarczała rola wysyłającego zwięzłe depesze korespondenta, tak Nenow i de la Fuente rozszerzają swoją komiksową animację o wywiady ze wspominającymi lata 70. bohaterami książkowego reportażu. Pomimo takiej hybrydowości, film nie traci dramaturgii, wciągając niczym fabularny kryminał.

Spotkanie

Po projekcji rozmowę z Rafałem Wojtunikiem – dyrektorem artystycznym odpowiedzialnym za wizualną stronę filmu poprowadzi krytyczka filmowa, Kaja Klimek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).