Wydarzenia
Kobiety pod presją. Najciekawsze filmowe portrety kobiet (27 czerwca – 28 lipca)
06
Lipiec
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dorośli

Kobiety pod presją. Najciekawsze filmowe portrety kobiet (27 czerwca – 28 lipca)

Mistrzowie światowej kinematografii czynili z kobiet bohaterki swoich filmów, próbując oddać pełen niuansów charakter kobiecej siły. Żony, matki, kobiety pracujące, ambitne i nieustraszone w obliczu wyzwania. Kobiety uwodzicielskie i dzikie, charyzmatyczne, wyzywające i będące wyzwaniem. Kobiety zmagające się z codziennością, tłamszone i niestabilne.

Dzieła filmowe dostarczają porywających portretów kobiet pod presją ­– okazujących słabość, ale również na przekór oczekiwaniom społeczeństwa i mężczyzn, gotowych podjąć walkę o siebie. Zapraszamy do przyjrzenia się ich intrygującym postaciom.

Filmy prezentowane w ramach cyklu to m.in. Pracująca dziewczyna­ — osadzona w realiach wielkiego biznesu na Wall Street komedia o ambitnej kobiecie (w tej roli Melanie Griffith), która nie mając nic do stracenia podszywa się pod swoją szefową i przejmuje inicjatywę w firmie; Znałem ją dobrze – przejmująca historia dziewczyny próbującej zrealizować aktorską karierę w wielkim mieście; a także tytułowa dla naszego cyklu Kobieta pod presją — intensywne i przejmujące studium kobiecego szaleństwa i rozpadu małżeństwa w reżyserii Johna Cassavetesa.

Dokładna rozpiska projekcji znajduje się na stronie Kina Iluzjon.