Wydarzenia
Komeda Exposed! | Kuba Więcek i Piotr „Pianohooligan” Orzechowski | FINA Na Ucho
24
Luty
2022
Muzyka na żywo

Komeda Exposed! | Kuba Więcek i Piotr „Pianohooligan” Orzechowski | FINA Na Ucho

Bezpłatne wejście

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny wraz  Kubą Więckiem i Piotrem Orzechowskim zapraszają na  kolejne wydarzenie z cyklu FINA Na Ucho. Muzycy poruszają się z powodzeniem na gruncie muzyki klasycznej i improwizowanej, często zacierając ich granice. Ich twórczość, stanowiąca syntezę gatunków, wymyka się prostym klasyfikacjom i nie daje się zaszufladkować. Podczas koncertu 24 lutego usłyszymy autorski program Komeda Exposed! Czego można się spodziewać z połączenia sił twórczych Orzechowskiego i Więcka ze spuścizną Krzysztofa Komedy? Z pewnością wybuchowej mieszanki talentów, inspiracji i nieposkromionej inwencji improwizatorskiej.

Koncert będzie transmitowany na żywo (a w późniejszym terminie również udostępniony) w Ninatece.

Muzycy

Piotr „Pianohooligan” Orzechowski

Pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę „najbardziej kreatywnym i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu”. Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem. Współpracował z gigantami muzyki współczesnej, jak Philip Glass, Steve Reich, czy Krzysztof Penderecki, wybitnymi postaciami światowego jazzu, takimi jak Randy Brecker, Avishai Cohen, Victor Mendoza, czy Michał Urbaniak. Obecnie pracuje nad nowym programem solowym, którego prapremierowe koncerty odbyły się już w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

 

Kuba Więcek

Saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Wstęp

Limit miejsc został wyczerpany.

 

Zasady bezpieczeństwa

Dokładamy wszelkich starań, aby podczas wydarzeń FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA

Pamiętaj wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia; oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA

Pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA

Szatnia jest nieczynna do odwołania

Zachowuj dystans od pozostałych gości

Zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA

Obowiązuje zakaz jedzenia i picia na salę audiowizualną

Jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).

Partnerzy

Koncert zorganizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Yamaha.