Wydarzenia
Koncert zespołu Bastarda | „Faraon”. Zaćmienie słońca
22
Maj
2022
Muzyka na żywo

Koncert zespołu Bastarda | „Faraon”. Zaćmienie słońca

Zespół BASTARDA zagra koncert specjalny pod tytułem Faraon, będący częścią wydarzenia „Faraon”. Zaćmienie słońca, które w dniach 21–22 maja odbędzie się w Kinie Iluzjon.

Muzyka tria oscylować będzie wokół tematów i motywów z filmu oraz oryginalnej ścieżki dźwiękowej Adama Walacińskiego. Odwołując się zarówno do treści jak i narracji dramatycznej dzieła, a także do wspaniałych kompozycji filmowych – BASTARDA stworzy nową, unikatową opowieść i z pewnością zabierze Państwa w niezwykłą podróż.

BASTARDA to zespół powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Grupa wydawniczo i środowiskowo związana z wytwórnią Lado ABC, jest również partnerem międzynarodowego projektu badawczego HERA Sound Memories. The Musical Past in Late – Medieval and Early Modern Europe. Artyści podejmują odważną próbę reinterpretacji muzyki dawnej oraz stworzenia na jej podstawie autorskiego języka dźwiękowego. Kilkusetletnie śpiewy chorałowe, motety, litanie rozbijają niejednokrotnie się na małe odcinki, stale zmieniający się kontrapunkt wczesnej polifonii imploduje w minimalizm. Muzycy improwizując wokół archaicznych melodii, komponując i aranżując na ich podstawie zupełnie nowe utwory – budują pomost łączący odległe w czasie muzyczne światy, docierają do ich uniwersalnego, duchowego wymiaru. Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych

 

Zespół wystąpi w składzie:

Paweł Szamburski – klarnet

Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela,

Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy

 

Na zdjęciu: zespół Bastarda, fot. Bartek Barczyk