Wydarzenia
Kosmiczne animacje | Dzień dziecka
26
Maj
2018
Pokazy filmowe Dzieci

Kosmiczne animacje | Dzień dziecka

Wydarzenie odbywa się w ramach Kosmicznego Dnia Dziecka w FINA.

Reksio, odcinek Reksio kosmonauta, reż. Lechosław Marszałek, Polska, 1972, 10 minut

Tytułowy bohater, wesoły piesek Reksio, mieszka w niewielkiej budzie. Trudno mu jednak w niej usiedzieć, ciągle bowiem poszukuje nowych znajomości oraz przygód. Należy również do odważnych: jest rozjemcą w licznych, podwórkowych sporach i konfliktach. Tym razem przeżywa we śnie przygody na planecie z krainy psiej wyobraźni.

Cyrk, reż. Włodzimierz Haupe, Polska, 1954, 15 minut

Opowieść o niesamowitym występie cyrkowym w trakcie którego zgromadzona w cyrku publiczność jest świadkiem niezwykłych wydarzeń. Podczas wykonywania jednej ze sztuczek chłopiec wylatuje w kosmos! Dzieci zgromadzone na widowni ruszają mu na ratunek – konstruują rakietę i wyruszają na poszukiwania małego pechowca.

Podróż na księżyc, reż. Georges Méliès, Francja, 1902, 15 minut

Sześciu badaczy leci na Księżyc statkiem kosmicznym wystrzelonym ze specjalnie skonstruowanej armaty. Jednak lądowanie na Srebrnym Globie przebiega w dość nieoczekiwany sposób – lśniąca rakieta wbija się w oko ziemskiego satelity – a to dopiero początek niespodzianek! Na Księżycu członkowie załogi natrafiają na gigantyczne grzyby oraz niezbyt przyjaźnie usposobionych Selenitów. W starciu z nimi egzamin zdaje pewien elegancki element garderoby.

Wstęp

Pokaz przeznaczony dla dzieci od lat 4.

Liczba miejsc jest ograniczona (120).

Udział w wydarzeniu wymaga akceptacji regulaminu oraz rejestracji za pośrednictwem formularza.

W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95