Wydarzenia
Kwartludium | FINA Na Ucho online
26
Listopad
2020
Muzyka na żywo

Kwartludium | FINA Na Ucho online

Bezpłatne wejście

ZAPIS KONCERTU JEST DOSTĘPNY W SERWISIE NINATEKA.PL.

 

Kwartludium to zespół do zadań specjalnych.Podczas tegorocznego festiwalu Sacrum Profanum wykonał np. Box of Boxing na 4 wykonawców i kickboxera oraz kompozycję, która wymaga od muzyków nauki jazdy na deskorolce.

Muzycy tworzący Kwartludium skupiają się na wykonywaniu muzyki nowej, często komponowanej specjalnie z myślą o zespole. Ponadto, grupa ma w swoim repertuarze utwory graficzne i intuitywne najwybitniejszych przedstawicieli XX-wiecznej awangardy, m.in. Karlheinza Stockhausena, Bogusława Schaeffera i Corneliusa Cardew. Istotne miejsce w jej działalności zajmuje też współczesna muzyka improwizowana.

Zespół posiada w swoim dorobku trzy płyty zrealizowane przez wydawnictwo DUX, nagrany we współpracy z Michałem Jacaszkiem album Catalogue des arbres oraz Hammond Organ Project zarejestrowany z Dariuszem Przybylskim.

W skład tego założonego w 2002 roku zespołu wchodzą Dagna Sadkowska (skrzypce), Michał Górczyński (klarnet, klarnet basowy), Paweł Nowicki (instrumenty perkusyjne) oraz Piotr Nowicki (fortepian).

Program koncertu

Na program, który kwartet zaprezentuje w FINA, składają się przede wszystkim utwory jeszcze w Polsce niewykonywane:

Helmut Zapf Kwartludium (quattuor musici canunt) (2020)

Lothar Voigtländer Dialog na perkusję i fortepian (1979)

Peter Helmut Lang Play of light na skrzypce i klarnet basowy (2020)

Piotr Jędrzejczyk Kwartiuda na zespół (2020)

Tadeusz Wielecki Obraz wielokrotny na zespół i zegary (2016)

Gdzie słuchać koncertu?

Streaming koncertu odbędzie się w czwartek 26 listopada o godz. 20:00 na profilu facebookowym FINA Wałbrzyska 3/5.

Wydarzenie na FB

Koncert odbywa się w ramach cyklu FINA Na Ucho. W tym roku w ramach cyklu FINA na ucho odbędą się jeszcze dwa streamingi koncertów – Meli Koteluk & Kwadrofonik (12 grudnia) oraz Sutari (17 grudnia).