Wydarzenia
Lalki w kosmosie | Kino lalek
25
Kwiecień
2019
Pokazy filmowe Dzieci

Lalki w kosmosie | Kino lalek

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino lalek.

Program

Pokaz animacji lalkowych z muzyką na żywo

Tego wieczoru polskie animacje lalkowe zabiorą nas w stronę gwiazd i odległych planet. Zaprezentujemy cztery filmy o tematyce kosmicznej : Cyrk (1954), Tajemnicze sygnały (1957), Niebezpieczeństwo (1963) oraz Sputnikowy western (1967). Zupełnie nową ścieżkę dźwiękową do wymienionych animacji wykonana na żywo Pin Park – duet tworzący muzykę elektroniczną na analogowych, wywodzących się z lat 70., syntezatorach EMS. W jego skład wchodzą Maciej Bączyk – obecny na scenie od lat 90. współtwórca takich grup jak Robotobibok, Małe Instrumenty, AGD i Kristen; oraz Maciej Polak – światowej sławy ekspert w dziedzinie renowacji analogowego sprzętu. Ich debiutancka płyta Krautpark (2017) czerpała z tradycji ambientu, IDM-u i przede wszystkim niemieckiej Kosmische Musik.

Spotkanie

Występ poprzedni rozmowa poświęcona muzyce eksperymentalnej komponowanej na potrzeby polskiej animacji. W spotkaniu, które poprowadzi krytyczka muzyczna Ewa Szczecińska, weźmie udział wieloletnia reżyserka dźwięku ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia Barbara Okoń-Makowska oraz Maciej Bączyk, który w swojej pracy teoretycznej tropi dźwięk zawarty w obrazie i obraz ukryty w falach i strukturach dźwiękowych.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30 w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).