Wydarzenia
Lato w FINA | Filmy dla najmłodszych
02
Lipiec
2019
Pokazy filmowe Dzieci Grupy zorganizowane

Lato w FINA | Filmy dla najmłodszych

W każdy wtorek udamy się w FINA w niesamowitą podróż: zobaczymy, jak wygląda życie małych robaczków; przeniesiemy się do serca dzikiej Afryki i poznamy małe lwiątko; zobaczymy też, w jaki sposób zwierzęta radzą sobie na dalekiej północy. Każdy pokaz poprzedzi krótki wstęp wprowadzający uczestników w tematykę filmu oraz pozwalający lepiej go zrozumieć.

Program

Robaczki z zaginionej doliny, reż. Thomas Szabo, Hélene Giraud, Francja 2014, 89 minut

W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb – pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed czerwonymi łakomczuchami. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie!

Terminy: 02.07. i 06.08.2019 r.
Godzina: 10:15-12:00
Adres: FINA, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana

Chłopiec z burzy, reż. Shawn Seet, Australia 2019, 99 minut

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z ptaków, zwanym Panem Percivalem. Chłopiec z burzy to historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Terminy: 09.07. i 13.08.2019 r.
Godzina: 10:15-12:00
Adres: FINA, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana

Kacper i Emma na safari, reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75 minut

Najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma, oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają wakacje w Afryce. Mama Emmy pomaga przyjaciółce w klinice dla zwierząt. Ileż tam można spotkać dzikich zwierząt! Gdy przyjaciele ruszają z nowo poznaną koleżanką, Tiri, i jej pluszowym Żółwiem na safari, wpadają na trop uprowadzonego lwiątka. Przywożą je do kliniki, jednak zwierzątko czuje się coraz gorzej. Z każdą chwilą coraz bardziej smutnieje i nie chce jeść. Gdy Emma odkrywa, że młody lew tęskni za swoją mamą, całą drużyną ruszają na jej poszukiwania. Czy uda im się ją odnaleźć?

Terminy: 16.07. i 20.08.2019 r.
Godzina: 10:15-12:00
Adres: FINA, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana

Mój przyjaciel orzeł, reż. Gerardo Olivares, Otmar Penker, Austria 2016, 98 minut

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a i sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w przyjaźń prowadzącą do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

Terminy: 23.07. i 27.08.2019 r.
Godzina: 10:15-12:00
Adres: FINA, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana

Wstęp

Przed wizytą w FINA, prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia.

Lista uczestników w grupach zorganizowanych jest już zamknięta.

Uczestników indywidualnych zapraszamy do sprawdzenia dostępności wolnych miejsc w recepcji FINA, 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru.

Liczba miejsc na każdy pokaz: 120

Przedział wiekowy: 6+

Partnerem cyklu jest Biuro Edukacji Miasta st. Warszawy.

undefined